Koła taczkowe pneumatyczne i piankowe

Poniżej opiszę Państwu najbardziej popularne koło pneumatyczne czyli koło taczkowe oraz jego  zastosowanie.
Każdy z nas nie wyobraża sobie pracy przy domu, w ogrodzie na budowie lub w rolnictwie bez tzw. taczki. Rozmiary taczki oraz materiał, z którego jest zrobiona jest bardzo różnorodny, lecz łączy je jedno iż koło jest głównym jej elementem. Koła w taczce standardowe mają rozmiar 400/8, gdzie 400 to średnica koła podana w mm.

Występują natomiast różne grubości opon zastosowanych i są to głównie dwa rodzaje 2 PR i 4 PR, gdzie liczba ta określa liczbę splotów zastosowanych w oponie. Istotne w kole jest także zastosowanie łożyska kulkowego, które ma średnicę 12 lub 20 mm. Łożysko kulkowe wśród wszystkich typów łożyskowania charakteryzuje się największą nośnością oraz kulturą pracy przy najmniejszych siłach oporu toczenia.
Nowością są koła piankowe, które zachowują wszelkie parametry koła pneumatycznego z tą różnicą iż środek opony jest wypełniony. Koła te cieszą się coraz większą popularnością szczególnie wśród użytkowników, gdzie występują trudne warunki, a tradycyjne koło pneumatyczne narażone jest na przebicie. Koła piankowe mają więc duże zastosowanie w budownictwie, brukarstwie, w zakładach kamieniarskich oraz w sadownictwie, gdzie trzeba poruszać się wśród gałęzi i kolców. Koła te także posiadają łożyska kulkowe o rozmiarze fi 12 i 20 mm.

Skomentuj: Koła taczkowe pneumatyczne i piankowe

Musisz być zalogowany aby komentować.