Koła z oponkami poliuretanowymi

Zestawy kołowe stanowią niezbędną część wielu urządzeń. W wielu kołach ,gdzie musi być zachowana wysoka nośność zestawu kołowego wymagane jest  zastosowanie odpowiedniej oponki. Takim materiałem jest  Poliuretan-materiał stosowany do wyrobu oponek w kołach przeznaczonych do transportu wewnętrznego.
Produkowane kółka z bieżnią poliuretanową mogą być na felgach z tworzyw sztucznych, metali, albo bezpośrednio na łożyskach. Kółka poliuretanowe są trwałe i  wytrzymałe. Oponka takiego koła daje ogromną odporność na ścieranie, nie powoduje brudzenia posadzki. Poliuretan to połączenie wysokiej  elastyczności z zaskakująco dużą twardością, dzięki czemu stanowi jedno z najlepszych tworzyw dostępnych na rynku. Koła na takiej oponce absorbują drgania i uderzenia, cicho pracują, nie brudzą się. Dodatkowo mają niskie opory toczenia.
Oponka poliuretanowa odporna jest na wiele substancji chemicznych, m.in. oleje naturalne, smary, benzyny, rozpuszczalniki. Sprawia to szerokie zastosowanie w wielu miejscach gdzie panują trudne warunki. Również istotnym czynnikiem jest wysoka wytrzymałość na ścieranie, przecięcia mechaniczne. Odporne są na warunki atmosferyczne  (słońce, woda).
Wszystko to sprawia, ze rośnie zastosowanie poliuretanu jako materiału stosowanego do produkcji kół i zestawów kołowych do transportu wewnętrznego, rolek napędowych, kół do wózków widłowych.

Comments are closed.