Koła i zestawy kołowe z kołem polipropylenowym

Jednym z kolejnych rodzajów kół z katalogu firmy Raderzestawy kołowe z kołem polipropylenowym. Polipropylen jest termoplastycznym tworzywem sztucznym, który jest odporny na uderzenia, niebrudzący oraz odporny na korozję. Poliamid jest bardzo wytrzymały na ścieranie oraz odporny na wiele agresywnych substancji. Ponadto zapewnia bardzo niewielki opory toczenia.

Polipropylen w odróżnieniu od poliamidu jest odporny na pochłanianie wilgoci dzięki czemu nie zmienia swoich rozmiarów w zależności od wilgotności i temperatury otoczenia. Jednakże po kontakcie z węglowodorami aromatycznymi może dojść do pęcznienia, zwłaszcza w wyższych temperaturach. Koła te występują przede wszystkim z łożyskowaniem ślizgowym.

Twardość koła poliamidowego to 70°Shore’D. Naturalny kolor koła poliamidowego to biały. Jednakże po dodaniu odpowiednich barwników koło może mieć dowolne zabarwienie.  Zakres temperatury pracy kół poliamidowych jest w przedziale -15° C do +60° C, aczkolwiek dla temperatura chwilowa pracy (max 15min) może być wyższa do +120° C. Warto nadmienić że wraz ze wzrostem temperatury środowiska pracy następuje spadek nośności koła. Zestawy kołowe z kołem poliamidowy (jak i same koła) z uwagi na swoje właściwości mają szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym.

Skomentuj: Koła i zestawy kołowe z kołem polipropylenowym

Musisz być zalogowany aby komentować.